Kdo jsme

Omega tuky jsou částečně nenasycené mastné kyseliny s řadou metabolických funkcí. Omega 3, 6 jsou esenciální mastné kyseliny, které si lidské tělo nedokáže samo vyprodukovat a člověk si je musí doplňovat z vnějších zdrojů. Omega 9 nejsou esenciální. Tělo je také potřebuje doplňovat, i když si je částečně dokáže vyrobit samo.

Logo
Logo

OMEGA 3
Nejdůležitějšími mastnými kyselinami v této kategorii jsou ALA (Alpha-lionelic), EPA (Eicosapentaenoic) a DHA (Docosahexaenoic). Jsou obsaženy v rostlinných olejích a v mořských rybách. Omega 3 mají protizánětlivé a protikoagulační účinky, brání před nemocemi srdce. Jsou také nezbytnými živinami pro pokožku a hrají tak významnou roli při normální funkci a vzhledu lidské pokožky. Snižují poškození pokožky UV zářením a ovlivňují známky stárnutí kůže.

OMEGA 6
Nejdůležitějšími mastnými kyselinami v této kategorii jsou LA (Linolenic), GLA (Gamma linolenic), DLA (Dihomogammalinolenic) a AA (Arachinonic). Omega 6 mastné kyseliny soupeří o enzymy s omega 3 mastnými kyselinami tak, že množství těchto kyselin musí být ve vhodné rovnováze. Omega 6 mastné kyseliny vyvolávají reakce, které mohou být nezbytné pro zdravou funkci imunitního systému. Mají protizánětlivé účinky a hrají důležitou roli ve strukturální integritě a bariérové funkci pokožky. Ovlivňují zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Logo
Logo

OMEGA 9
Hlavní mastnou kyselinou je zde OA (Oleic). Omega 9 oleje jsou mononenasycené a vyskytují se například v olivovém oleji. Omega 9 mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a mají preventivní význam. OA je dobře vstřebatelná lidskou pokožkou, má protizánětlivé a změkčující vlastnosti kůže.

Kožní aplikace Omega 3 6 9 je účinnou metodou pro dodání těchto mastných kyselin přímo do pokožky, kde ji chrání a vyživují její vrstvy.

Naše společnost DELGA se rozhodla využít unikátních vlastností nenasycených mastných kyselin v podobě „Řady přípravků OMEGA 3 6 9“.