Jedinečná kyselina

Kyselina hyaluronová je lineární polysacharid složený z opakujících se disacharidových jednotek, které obsahují kyselinu D-glukuronovou a N-acetylglukosamin. Kyselina hyaluronová je přirozenou složkou lidského organismu, kde se povětšinou nachází v podobě sodné a či jiné soli. Je hlavní složkou mezibuněčné hmoty a ve zvýšené koncentraci se nachází v očích, kloubní tekutině a v pokožce.

Logo

Logo

Stárnutím lidského těla ji však v organismu ubývá, což se může projevovat například sníženou pružností kloubů, chrupavek a šlach, sníženou elasticitou kůže a dalšími projevy s tím spojenými. Z těchto důvodu je vhodné ji do těla doplňovat. Využívá se proto jako aktivní látka u přípravků sloužících zejména při hojení ran, očních operacích a boji proti projevům kloubních a kožních onemocnění.

Využití v kosmetických přípravcích:


Kyselina hyaluronová je přírodní hydratační látka, která na sebe váže až 4000x více vody než sama váží. Více jak 50% jejího obsahu v lidském těle se nachází v kůži. Z tohoto důvodu má široké využití v kosmetice. Biologickými účinky se liší v závislosti na své molekulové hmotnosti. Základním rozdělením rozlišujeme nízkomolekulární a vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová je biologicky aktivní v hlubších vrstvách pokožky, kde pokožku stimuluje, hydratuje ji a zabraňuje tím tvorbě hlubokých vrásek. Vysokomolekulární kyselina hyaluronová působí na povrchu pokožky, kterou regeneruje, obnovuje její elasticitu a chrání ji před vnějšími vlivy.

Kyselina hyaluronová má také široké uplatnění ve zdravotnickém odvětví, ale i v biotechnologiích a tkáňovém inženýrství.


Logo

Naše společnost DELGA se rozhodla využít její unikátní vlastnosti v podobě komplexního doplňku stravy – kapek (doplnění kyseliny hyaluronové do organismu vnitřním podáním) a topického přípravku – gelu (využití kombinace nízko- a vysoko-molekulární kyseliny hyaluronové v péči o pokožku).